Coach ICF

Rozwój zawodowy – moja historia

Coaching - tak? czy nie?

Z coachingiem zetknęłam się w 2010 roku, a ponieważ jestem kinestetykiem i lubię doświadczać, sprawdziłam na sobie jak działa. Zapisałam się na kurs, który okazał się być strzałem w 10 (byłam w trakcie swojej kariery zawodowej na ponad 60 kursach, nie licząc studiów podyplomowych). Kurs, który opierał się w 80% na doświadczaniu. Zainspirował mnie proces, w który weszłam już od pierwszego spotkania, a w którym jestem do dziś. Mam tu na myśli proces zmiany i rozwoju samej siebie. Pracowałam 18 lat w różnych firmach, dużych, międzynarodowych korporacjach, zdobywałam doświadczenie jako specjalista, Manager, coach… i zawsze przyglądałam się ludziom, ich zachowaniom, reakcjom, postawom. Miałam okazję, w większości przyjemność, pracować z managerami różnych narodowości. Wiele się od nich nauczyłam i dzielę się tą wiedzą podczas warsztatów, które prowadzę. Wyróżnia mnie połączenie inżyniera i coacha, co przyciąga do mnie wyjątkowych klientów.

Na kursie coachingowym przede wszystkim poznałam siebie, dotarłam do tego co chcę w życiu robić i co jest moją prawdziwą pasją, do czego mam naturalne predyspozycje (każdy takie ma!!!). Nauczyłam się mieć wpływ na negatywne emocje w 80%. 20% dla zdrowotności pozwalam sobie zachować. Stawiam sobie cele i dążę do ich osiągnięcia. Mam poczucie wolności i wpływu na moje życie. Przestałam się bać podejmować decyzje. Mam odwagę być sobą. To bardzo trudne i osiąga się taki stan poprzez ciężką, świadomą pracę i uważność.

Dzisiaj pracuję coachingowo, prowadzę warsztaty starając się inspirować ludzi do podejmowania decyzji, motywując do działania. Dzielę się swoimi doświadczeniami. Nie zmieniam ludzi na siłę, bo tak się nie da. Nie stosuję technik NLP , ani nie przekonuję do zmian. Po prostu słucham i zadaję odpowiednie pytania, pobudzam do refleksji, pomagam zrobić odważny krok i wyjść poza strefę komfortu. Często stosuję prowokacje. To fantastyczna praca, bo moi klienci to szczęśliwi i spełnieni ludzie. Prawdziwy coach nie podpowiada, nie doradza i nie sugeruje odpowiedzi.

Ostatnio spotykam się z negatywnymi opiniami o coachingu, najczęściej wynikającymi z braku wiedzy, braku doświadczenia na sobie lub doświadczenia czegoś, co coachingiem nie było. A czasem z tego, że ktoś po prostu nie jest jeszcze gotowy na konfrontację z samym sobą. Do tego potrzeba odwagi, decyzji i odpowiedniego momentu w życiu. Uczę coachingu w swojej Akademii, ale także współpracując z różnymi uczelniami w Polsce. Obserwowałam i słuchałam ludzi i stąd pojawił się pomysł na moją Akademię. Zebrałam wszystkie swoje doświadczenia, uwagi uczestników i postanowiłam stworzyć programy, które będą odpowiedzią na ich potrzeby. Wykorzystuję swoje doświadczenie korporacyjne, inżynierskie wykształcenie oraz predyspozycje, które mam do pracy z ludźmi. Umiejętność komunikacji czyli jak słuchać? Po co słuchać? I jak mówić? To, wg mnie, podstawowe kompetencje każdego współczesnego managera. To oczywiście tylko fragment tego, czego uczymy podczas naszych kursów. Dodatkowym atutem programów jest fakt, iż nabyte umiejętności wykorzystywane są także w sferze prywatnej i niesamowicie wpływają na jakość życia.

A.Polarczyk-Białek

 

Masz marzenia? Pracuję z ludźmi takimi jak ty! Nie czekaj!

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację już dziś!