Coach ICF

Rozwój zawodowy – moja historia

Coaching - tak? czy nie?

Z coachingiem mam styczność od 2010 roku – wtedy właśnie rozpoczęłam kurs, który w 80% opierał się na doświadczeniu.  Ten proces zainspirował mnie. Była to fascynacja,  która trwa do dziś. Coaching to przede wszystkim zmiana myślenia, prowadząca do zmiany i rozwoju samego siebie i tego właśnie doświadczyłam. Warto dodać, że w trakcie swojej kariery odbyłam ponad 60 kursów, nie licząc studiów podyplomowych, ale to właśnie coaching stał się istotnym elementem mojego rozwoju osobistego i zawodowego. Na kursie coachingowym przede wszystkim poznałam siebie, dotarłam do tego co chcę w życiu robić i co jest moją prawdziwą pasją, do czego mam naturalne predyspozycje (każdy takie ma!). Nauczyłam się mieć wpływ na negatywne emocje w 80%. 20% w sposób świadomy, pozwalam sobie zachować, dla utrzymania swoistej zdrowotności. Stawiam sobie cele i dążę do ich osiągnięcia. Mam poczucie wolności i wpływu na swoje życie. Przestałam się bać podejmować decyzje. Mam odwagę być sobą. To bardzo trudne i osiąga się taki stan poprzez ciężką, świadomą pracę oraz uważność.
Dzisiaj pracuję coachingowo, prowadzę warsztaty starając się inspirować ludzi do podejmowania decyzji, motywując ich do działania. Dzielę się swoimi doświadczeniami. Nie zmieniam ludzi na siłę, bo tak się nie da. Nie stosuję technik NLP, ani nie przekonuję ich do zmiany. Prawdziwy coach nie podpowiada, nie doradza i nie sugeruje odpowiedzi, dlatego po prostu słucham, zadaję odpowiednie pytania, pobudzam do refleksji, pomagam zrobić odważny krok i wyjść poza strefę komfortu. Często stosuję prowokacje. W mojej pracy stawiam na efekt, łącząc umiejętności miękkie ze ścisłym umysłem inżyniera.

W swojej pracy, opieram się o 17-letnie doświadczenie w dużych, międzynarodowych korporacjach,  gdzie realizowałam się jako specjalista, manager, coach… i zawsze przyglądałam się ludziom, ich zachowaniom, reakcjom, postawom. Miałam możliwość pracować z managerami różnych narodowości. Wiele się wtedy nauczyłam i dzielę się tą wiedzą podczas warsztatów, które prowadzę.

Ostatnio spotykam się z negatywnymi opiniami o coachingu, najczęściej wynikają one z braku wiedzy, braku doświadczenia na sobie lub doświadczenia czegoś, co coachingiem nie było. A czasem z tego, że ktoś po prostu nie jest jeszcze gotowy na konfrontację z samym sobą. Do tego potrzeba odwagi, decyzji i odpowiedniego momentu w życiu. Uczę coachingu w swojej Akademii, ale także współpracując z różnymi uczelniami w Polsce. Obserwowałam, słuchałam ludzi i stąd pojawił się pomysł na moją Akademię. Zebrałam wszystkie swoje doświadczenia, uwagi uczestników i postanowiłam stworzyć programy, które będą odpowiedzią na ich potrzeby. Wykorzystuję swoje doświadczenie korporacyjne, inżynierskie wykształcenie oraz predyspozycje, które mam do pracy z ludźmi. Umiejętność komunikacji czyli jak słuchać? Po co słuchać? I jak mówić? To, wg mnie, podstawowe kompetencje każdego współczesnego managera. To oczywiście tylko fragment tego, czego uczę w trakcie kursów. Dodatkowym atutem moich programów jest fakt, iż nabyte umiejętności wykorzystywane są także w sferze prywatnej i niesamowicie wpływają na jakość życia.
A.Polarczyk-Białek
 
Masz marzenia? Pracuję z ludźmi takimi jak ty! Nie czekaj!
Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację już dziś!